معرفی بازی موبایل Mini DAYZ

DAYZ در اصل نسخه‌ای ماد شده از بازی نظامی ARMA 2 بود که توانست با تلفیق عناصر بازی چندنفره، نقشه بزرگ و تلاش برای بقا، طرفداران قابل توجهی را دست و پا کند. هرچند که امروزه با ضعف سازنده‌ها در پشتیبانی از محصولشان، DAYZ دیگر حرف چندانی برای گفتن نداشته و مخاطبان خویش را از دست داده است. با این همه، اخیرا نسخه‌ای بسیار ساده از آن برای گوشی‌های موبایل عرضه شد.

Mini DAYZ یک بازی کم حجم و رایگان است که تلاش دارد تا حد ممکن کوچک و مینیمالیستی بماند. به طوری که روی گوشی‌های سطح پایین نیز به خوبی اجرا می‌شود. بازی ظاهری دو بعدی و پیکسلی دارد. این سبک گرافیکی در نوع خود قابل قبول است اما خیلی موارد نظیر دشمنان و آیتم‌ها آن‌قدر ریز هستند که عملا قابل تشخیص و تفکیک از هم نیستند. هرچند از سوی دیگر، جزئیات جالبی نظیر چرخه روز و شب رعایت شده‌اند.

mini dayz

عنصری دیگر که در آن بیش از اندازه صرفه جویی شده است، افکت‌های صوتی هستند. در حقیقت افکت‌های صوتی کم تعداد، دیالوگ‌های تماما نوشتاری و نبود موسیقی، بازی را به مرز خفگی رسانده‌اند. با این حال همان صداهایی که شنیده می‌شوند، نظیر صدای محیط، کیفیت قابل قبولی دارند.

منبع : سایت صمد گیم

You may also like